• TÜRKİYEDE İLK KUTU PROFİLDEN KAYNAKLI BİRLİŞİM ÇELİK EVLER
  • info@ironartturkey.com
Yazır Mahallesi Keller Sokak No: 7/2

Olimpos - Kumluca / Antalya

Merkez: 0532 455 2863
Şube: 0537 340 6400

Depreme Dayanıklı Çelik Evler

Depreme Dayanıklı Çelik Evler

Çelik bina, çelik ev, çelik yapı gibi çelik konstrüksiyon yapılar hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan bir yapı sistemi haline geliyor. Çelik yapılar, ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapılar olarak ikiye ayrılıyor. Büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarını ağır çelik yapılara, atölye imalatı prefabrik yapıları da hafif çelik yapılara örnek verilebilir. Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılıyor. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan polüretan paneller veya taşyünü sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanıyor. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olması.

Çelik konstrüksiyon yapılar kolaylık ve ekonomi sağlıyor!

Konut mimarisinde çelik konstrüksiyon binaların kullanımı yaygınlaşıyor. Prefabrik hazır evlerden sonra yavaş yavaş çelik konstrüksiyon yapılar da yaygınlaşmaya başlarken, bu konutlar özellikle zaman ve maliyet konusunda avantaj sağlıyor Türkiye'nin önemli bir deprem kuşağının üzerinde bulunması, yatırımcıların giderek çelik yapıları tercih etmelerine neden olmaktadır.

  • Deprem güvenliği
  • Geniş açıklıkların teşkili
  • Zayıf zeminlere uygunluk
  • Mimari özgürlük
  • Ekonomik geri dönüşüm
  • Hızlı imalat ve montaj süreci
  • Yüksek malzeme dayanımı
  • Düşük temel maliyeti

 

çelik konstrüksiyon sistemlerin en önemli avantajlarıdır.

 

Çelik yapılarda inşaat süresinin kısalığı, finansmanda kolaylık ve ekonomi sağlıyor. Yapılarda ses, ısı yalıtımı, ve yangın güvenliğinin üst seviyede olması bu yapıların tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Çelik konstrüksiyon evlerin tercih edilmesine diğer bir sebep ise, ihtiyaca ve zevke göre yapının şekillendirilebilmesi oluyor. Dış cephede yapılan doğal suni taş uygulamaları ve çeşitli kaplamalar sayesinde doğa ile bütün, eski ya da modern görünümler oluşturulabiyor. 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanıyor

 

Çelik bina, çelik ev, çelik yapı gibi çelik konstrüksiyon yapılar hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan bir yapı sistemi haline geliyor. Çelik yapılar, ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapılar olarak ikiye ayrılıyor. Büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarını ağır çelik yapılara, atölye imalatı prefabrik yapıları da hafif çelik yapılara örnek verilebilir. Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımsız ve yalıtımlı olarak da ikiye ayrılıyor. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan polüretan paneller veya taşyünü sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanıyor. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olması.

 

İronartTurkey ihtiyacınız olan yapıya uygun en ekonomik taşıyıcı sistemi belirleyip, 3 boyutlu programlarla statik hesaplarını ve çizimlerini hazırlayarak, size en ekonomik teklifi sunmak üzere, siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir.