• TÜRKİYEDE İLK KUTU PROFİLDEN KAYNAKLI BİRLİŞİM ÇELİK EVLER
  • info@ironartturkey.com
Yazır Mahallesi Keller Sokak No: 7/2

Olimpos - Kumluca / Antalya

Merkez: 0532 455 2863
Şube: 0537 340 6400

Tyvek Nedir ?

Tyvek Nedir ?

Buhar Dengeleyici, Nem Bariyeri ve Buhar Kesici Çözüm

Yoğun yağmur, soğuk, nem ve buhara maruz kalan yapıların dayanıklılığını, enerji verimliliğini ve konforunu artırmak üzere üretilen Tyvek®, buharı yapıdan uzaklaştırmakta ve bu sayede yapı elemanlarının zaman içinde korozyona uğramasını önlemektedir. Ayrıca hava kaçağını önlemek sureti ile ısıtılmış/soğutulmuş havanın yapı içinde kalmasını sağlar ve %30’a varan enerji tasarrufu sağlar. Tyvek® Enercor™ gibi reflektif özellikli ürünleri ile de güneş ısısının bina içine girmesini önleyerek aktif izolasyon görevini üstlenmektedir.

Benzersiz nem ve su koruması

DuPont™ Tyvek® buhar geçişine açık, nefes alan su yalıtım örtüleri binalar ve binalarda yaşayan canlıların iklimsel etkiler ve yoğuşmadan ötürü meydana gelebilecek risklere karşı korunması amacıyla kullanılmaktadır. DuPont™ Tyvek® su yalıtım örtüleri, ayrıca ısı, hava ve nemin bina çevresindeki hareketlerini kontrol altına alarak binaların enerji verimliliğini arttırmakta ve bu sayede çevre korumasına önemli bir katkıda bulunmaktadır.

Enerji verimliliği

İstenilen konfor koşullarının oluşturulabilmesi için hava akımı, nem hareketleri ve ısı transferlerinin bütün özellikleri incelenmelidir. Isı transferlerinde iletimin (kondüksiyon) yanında taşınım (konveksiyon) ve ışınım (radyasyon) yolları da değerlendirilmelidir. Bina dokusunun uzun vadede korunabilmesi, yaşayanların konforu ve tasarrufları açısından enerji harcanarak ısıtılmış/soğutulmuş hava kaybının azaltılması, yoğuşmanın önlenmesi ve ısı yalıtımının sağlanması kriterlerinin tümü birlikte göz önünde bulundurulmalıdır.
Yukarıdaki tüm bu koşullarda benzersiz bir koruma sağlayan ve binaların ömrü süresince hizmet vermesi için tasarlanan DuPont™ Tyvek®, kiremit ve shingle gibi eğimli çatılar, yalı baskı siding, endüstriyel metal çatılar ve giderek yaygınlaşan bir mimari uygulama olan giydirme cephe sistemlerinde vazgeçilmez su yalıtım malzemesi olarak detaylarda yer almaktadır.