• TÜRKİYEDE İLK KUTU PROFİLDEN KAYNAKLI BİRLİŞİM ÇELİK EVLER
  • info@ironartturkey.com
Yazır Mahallesi Keller Sokak No: 7/2

Olimpos - Kumluca / Antalya

Merkez: 0532 455 2863
Şube: 0537 340 6400

Yapay Taş Nedir ?

Yapay Taş Nedir ?

Yapay Taş, doğanın milyonlarca yılda oluşturduğu güzellik, doğallık ve estetiği, yaşam alanlarınıza taşıyor. Kullanılan özel teknik sayesinde, her türlü detay ve yüzey dokusunun hiçbir kayıp olmadan aktarılması sayesinde, gerçek doğallık yaşanıyor.

Doğal taşın sahip olmadığı birçok avantajı beraberinde getiren bu ürünler, sizlere çok fazla kolaylık sağlayacak. Ürünler, hafif agrega, yüksek mukavemetli portlant çimento ve inorganik demir oksit boya pigmentlerinden oluşur. Bünyesindeki hafif agrega sayesinde; 1 m2 de yaklaşık 30-40 kg ağırlığa sahiptir. Bu özelliği ile hem taşıma ve depolamada, hem de uygulamada büyük rahatlık sağlar, uygulandığı yüzeylere çok daha az yük bindirmektedir.
                

Böylece ürünler, yapınızın deprem gibi kritik durumlarda davranışını olumsuz etkilememektedir ve olası riskleri ortadan kaldırmaktadır. Hafif olmasının yanında, tasarım aşamasında birbirine uyumlu olarak dizayn edilmesi ve istenildiğinde kolayca uygun ölçüye getirilebilmesiyle, uygulanması doğal taşa göre çok daha hızlı ve az maliyetle yapılır. Ayrıca yapısındaki boşluklu hafif agregalar, yapılarınızda ses ve ısı yalıtımı sağlanmasına katkıda bulunur.

İçerisindeki yüksek mukavemetli (425 kgf/cm2) çimento, taşın genelinde ve yüzeyinde yeterli bir dayanım sağlar.  Hamuruna katılan ana renkler, taşın her noktasında bulunmaktadır. Ayrıca, özel boyama teknikleri kullanılarak oluşturulan doğal yüzey renk efektleri doğal görünmesini sağlar. Tüm bu işlemlerde kullanılan en kaliteli, ithal demir oksit, inorganik boyaları sayesinde  güneş ışığından, zorlu hava şartlarından etkilenmeden canlılığını korur.

Ürünlerin kalınlıkları 2 – 3.5 cm arasında değiştiği için uygulama yaptığınız mekanlarda gereksiz yer kayıplarıyla karşılaşmazsınız. Duvarlara yapışan kısmı düz olduğu için, tüm uygulamada düzenli ve estetik bir görünümü herhangi ekstra bir işlem yapmadan sağlanır.

Her model için özel olarak tasarlanmış köşe taşları, duvar köşelerinde blok taş görünümü vereceğinden, düz yüzeylerde yakaladığınız doğallık ve estetiği köşelerde de sürdürebileceksiniz